Primáni ve Šlovicích

Ve středu 5.9.2018 žáci primy Gymnázia J. Barranda odjeli autobusem do Šlovic. Čekaly je tam tři dny plné her a výletů, spousta zajímavých zážitků, ale i legrace.

Hry se hrály dopoledne, před večeří, ale i večer. Výherci společenských her: „Prima hledá talent“ a „Natoč vlastní reklamu“ byli odměněni. Už první den po obědě se vyrazilo na výlet spojený s exkurzí.  Elektroskanzen Čechův mlýn ve Šlovicích je technická památka velkého historického významu, v původní stavbě mlýna a elektrárny na 77. říčním km Berounky. Žáci měli na pana Čecha spoustu otázek a on nadšeně na každou odpověděl. Jelikož je dobré vědět, koho jméno naše Gymnázium nosí, návštěva památníku Joachima Barranda ve Skryjích byla příhodná. Zajímavostí byly ukázky možného vzniku zkamenělin či model ontogenetického vývoje trilobita Sao hirsuta, který proslavil Skryje v celém světě, ale také osobní přístroje J. Barranda. Za úspěšné zvládnutí testu z expozice žáci také mohli získat hezké ceny.  Pátek 7.9.2018 už byl ve znamení balení a odjezdu. Doufejme, že seznamovací pobyt splnil svůj cíl a pomohl všem poznat lépe nový kolektiv, najít si přátele, a tím i úspěšně nastartovat následujících osm let, které na gymnáziu stráví.

RNDr. Miriam Šimralová, třídní učitelka primy

autor: simralova / vloženo: zář 13, 2018