Vítězná Maruška

V září minulého roku vyhlásil časopis Bridge dobře známý všem studentům angličtiny soutěž o nejlepší povídku. Téma „Use Your Imagination“ bylo doplněno 4 různými obrázky, kterými se studenti mohli při psaní povídky v angličtině inspirovat. K velkému množství odvážných pisatelů se připojila i Marie Gregůrková ze sexty.

Po několika netrpělivých měsících čekání jsme si minulý týden mohli právě Maruščinu povídku přečíst – vyšla totiž v časopise.

Marie Gregůrková se svou povídkou obsadila první místo v soutěži, kde byli oceněni vždy tři nejlepší autoři. Podle slov paní Olgy Adlerové, která byla v porotě soutěže, nebylo vůbec snadné vybrat z 250 zaslaných prací ty nejlepší. Z Maruščiny výhry a ceny, kterou převzala z rukou paní Adlerové z Bridge minulý pátek, máme samozřejmě velkou radost a moc blahopřejeme!

Vítěznou povídku naleznete v galerii a snad Vám nebude vadit, že ji ponecháváme v původním znění a bez překladu.

autor: skalova / vloženo: čen 5, 2018