Robosoutěž pro SŠ 2017 - živě

Živý přenos ze třetího kola soutěže sledujte na http://media.fel.cvut.cz/stream/robosoutez.asx. Držte palce Danovi a Matějovi ze septimy a Matyášovi z kvarty!

24.11. se tým Ilumináti již čtvrtým rokem účastní nejprestižnější soutěže robotů z Lega Mindstorm pro střední školy v ČR.

9:05 - mezi prvními týmy jsme v Zenglerově posluchárně na Karlově náměstí a studenti se zapojují do testování na soutěžním hřišti. Autorem konstrukce je Matyáš Hudeček, robota programoval Daniel Kubišta a Matěj Kračmer je perfektním tmelem týmu.

12:00 - po prvním kole jsou ze třiceti dvou soutěžících týmů na druhém místě a mají tak téměř jistotu postupu do vyřazovací části. Ve 12:15 začíná druhá část prvního kola.

12:25 - ve druhé jízdě přidává tým dalších 12 bodů a s celkovým ziskem 34 bodů mu vyřazovací část soutěže neunikne.

12:45 - po skončení první části soutěže je tým na druhém místě a postupuje přímo do čtvrtfinále vítězné části vyřazovacího pavouka.

13:10 - začíná vyřazovací část, týmy soutěží jednak o čest a slávu, ale i o postup do finálové části, kde se potkají s vysokoškolskými týmy. A navíc jsou ve hře hodnotné věcné ceny.

13:27 - dozvídáme se soupeře - bude jím tým "Třeba příště" ze Sušice.

13:40 - postup těsně výsledkem 11:10. Utekly nám dva míčky z radlice, ale dobře to dopadlo. Dalším soupeřem je tým "404 Not Found" z rumburského gymnázia. Ilumináti postupují do finálového kola, které se koná zhruba za měsíc s účastí nejlepších středoškolských i vysokoškolských týmů! Robot je zároveň nominován do soutěže designu robotů díky originálnímu konstrukčnímu řešení.

13:55 - jasný postup do souboje s favoritem OA Team z Kostelce nad Orlicí, který opakovaně dokázal velice rychle získat všech 55 bodů. Věcné ceny studenty neminou!

14:05 - OA Team je vyřazen díky selhání jejich robota. Technické potíže pomohli Iluminátům do finále.

Na hektickém konci - OA Team se z části pavouka pro poražené dostal proti nám do finále. Ve dvou utkáních za sebou získal více bodů a zaslouženě zvítezil. Náš tým končí na celkovém druhém místě a získává pro školu historicky nejlepší umístění v soutěži! Členové týmu si odnášejí v srdci radost, v uších potlesk diváků a v rukou externí harddisky jako věcnou cenu za druhé místo.

Přímý přenos z ČVUT byl tak napínavý, že jsem v pátek odpoledne zapomněla odejít ze školy a fandila jsem až do konce! Jste borci! Polednice

autor: hamernik / vloženo: lis 24, 2017