DEN S FYZIKOU

(Petra Prošková, Miriam Šimralová) Studenti sexty si pro své mladší spolužáky (prima – kvarta) připravili různé pokusy z fyziky.

Z mechaniky zde byly ukázky reaktivního motoru, zpomalení tenisového míčku, setrvačnosti, Newtonova kyvadla s mincemi, principu konstrukce mostů a určení těžiště koštěte. Z elektřiny byl předveden jiskrový výboj a barevný plyn, průchod magnetu trubkou, statická elektřina a měření intenzity osvětlení. Z oblasti kapalin a plynů to byl teploměr lásky, papír ponořený do vody zůstal suchý, bublifuková bublina se vznášela nad propan-butanem a asi nejefektivnějším pokusem byla hořící mouka. Mladší studenti si mnohé z pokusů také samostatně vyzkoušeli. Den s fyzikou prokázal, že naši studenti jsou hraví a zvídaví. Také se na nás přišla podívat naše americká lektorka Erika, které studenti pokusy plynně popsali v angličtině.

autor: sborovna / vloženo: lis 7, 2017