Moje první vysokoškolská přednáška

V rámci několikaleté spolupráce s Metropolitní Univerzitou Praha (MUP) přednášel prof. JUDr. Karel Klíma, CSc., vedoucí katedry právních disciplín a veřejné správy našim studentům, potencionálním zájemcům o studium práv a příbuzných disciplín.

Účastníci se přesvědčili, že vysokoškolská výuka se poněkud liší od té gymnaziální, vyžaduje od studenta dlouhodobější soustředění, jedna přednáška trvala 90 minut a následovaly dvě za sebou! A právo není právě nejzábavnější, i když pan profesor vždy prokládá své přednášky řadou příkladů z praxe a tím je činí mnohem přístupnějšími.

Na otázku „Jaká byla první vysokoškolská přednáška?“ odpovídali studenti více než stručně – zajímavá, poučná, poutavá… někteří z nich dále uvažují o studium práv!

Třetí přednáška v rámci této spolupráce se uskuteční 15. března, tentokrát přímo v budově MUP. Po přednášce budou mít studenti příležitost si prohlédnout budovu školy, promluvit si s některými vyučujícími a převezmou certifikáty za účast v přednáškovém cyklu 2017.

autor: polednikova / vloženo: bře 8, 2017