Gymnázium J.oachima Barranda, Beroun, Talichova 824
Talichova ulice 824, 266 01 Beroun / tel.: 311 623 435, 311 621 232, fax: 311 623 435 / lidinsky@gymberoun.cz / IČ: 47558407
 • Tercie ve sklárně Rückl

  Exkurze / Eliška Fuxová, Lucie Havlíčková, Tercie Dne 20. listopadu jsme se společně s paní profesorkou Sedlákovou vydali do sklárny Rückl v Nižboru. / autor: polednikova / vloženo: lis 24, 2019

 • Pád železné opony ve fotografii

  Exkurze / 31.10.2019 navštívili žáci kvarty a 1.A výstavu fotografií Pád železné opony v Letohrádku královny Anny v Královské zahradě. / autor: stepnickova / vloženo: lis 4, 2019

 • Seznamovací kurz 1.A

  Exkurze / (Jitka Balašová) Ve dnech 9.-11.9. 2019 se naše třída 1.A zúčastnila adaptačního kurzu v Mělníku. / autor: admin / vloženo: říj 6, 2019

 • Evropské minerální dny – kvarta a tercie v lomu

  Exkurze / Velkolom Čertovy schody, Vápenka Čertovy schody a Muzeum Českého krasu v Berouně připravili v rámci akce Evropské minerální dny (20. – 22. 9. 2019) pro studenty kvarty a tercie GJB 20. září 2019 v dopoledních hodinách již tradiční exkurzi do aktivních... / autor: stepnickova / vloženo: zář 27, 2019

 • Den evropských jazyků

  Exkurze / Exkurze u příležitosti Dne evropských jazyků. / autor: hencova / vloženo: zář 27, 2019

 • Návštěva vily Tugendhat

  Exkurze / Nikola Křikavová, 2.A Třída 2.A se 4.června 2019 vydala do našeho druhého největšího města, do Brna, aby prozkoumala jeho krásy.a 2.A se 4.června 2019 vydala do našeho druhého největšího města, do Brna, aby prozkoumala jeho krásy. / autor: polednikova / vloženo: čen 7, 2019

 • 2.A na výstavě o Anně Frankové

  Exkurze / Vítek Vozdecký, 2.A Dne 6. března 2019 se naše třída zúčastnila výstavy o Anně Frankové, která byla pořádána Gymnáziem a Hudební školou hlavního města Prahy. / autor: polednikova / vloženo: bře 8, 2019

 • V Řeznu, vánočním a historickém

  Exkurze / Nejnavštěvovanějšími vánočními trhy v Německu jsou bezesporu Drážďany či Norimberk. Pohodlnou a příjemnou variantou může být i „kráska na Dunaji“ - město Řezno. Za necelé tři hodiny jsme tam 4. prosince hladce dorazili i my. Na výletě nám sice trochu... / autor: krejci_gabrielova / vloženo: pro 16, 2018

 • Den univerzit na Německé škole v Praze

  Exkurze /

  Chcete vystudovat prestižní univerzitu a  již během studia získat praxi u solidní instituce, která   vás po dokončení studia pravděpodobně i zaměstná? Chcete vystudovat v cizině a zároveň mít možnost jezdit každý měsíc domů? Běžte tedy studovat do Německa. Kousek za hranicemi najdete v Bavorsku  např. novou univerzitu ve Weidenu, kde se m. j. vyučuje i čeština. Kousek dál na Dunaji leží klidná technická univerzita Deggendorf a nedaleko našich hranic v Pasově se nachází jedna z nejlepších německých univerzit, která nabízí studijní programy nejrůznějšího humanitního i technického zaměření.

  Díky Dnu univerzit, který každoročně pořádá naše spřátelená Německá škola Praha se sídlem               u Nových Butovic, jsme měli se skupinou více než 20 studentů Gymnázia Beroun  12. listopadu možnost navštívit prezentaci více než desítky  převážně německých univerzit, zejména z Bavorska a Dolního Saska. Událost zahájil v krásné prosklené aule školy nový ředitel Clemens Rother. Poté jsme se ve skupinkách přemísťovali podle zájmu do různých učeben, kde zástupci jednotlivých univerzit představovali své instituce.

  Kromě zajímavých studijních programů nás zaujalo, že německé univerzity nabízejí příjemné bydlení v kampusech, odkud si studenti  pěšky dojdou na přednášky a na kole dojedou do centra města.  Přitom náklady na studium a bydlení nepřevyšují výrazně studium u nás a  studenti si zároveň v rámci studijní praxe mohou dost peněz  přivydělat.

  Proto všem doporučujeme, učte se německy! Znalost němčiny na úrovni B2-C1 je  jedinou podmínkou, kterou musí maturant splnit, aby ho německá univerzita přijala. A je to zároveň jistá cesta k úspěšné budoucnosti.     

  / autor: krejci_gabrielova / vloženo: lis 15, 2018

 • Od Berounky k Seině a zpět

  Exkurze / Na konci října podnikli studenti z různých tříd našeho gymnázia poznávací cestu do města nad Seinou. Podnět vzešel z mé hlavy, proto jsem se ujala podat o našem výletě zprávu. / autor: zderadickova / vloženo: lis 1, 2018

Stránka 1 z 13  > >>