Noc venku Beroun 2016

Ve čtvrtek 24. listopadu 2016 se Farní charita Beroun již potřetí přidala k mezinárodnímu počinu Noc venku. Proběhly živé diskuze o fenoménu bezdomovectví i bohatý kulturní program za pomoci studentů Gymnázia J. Barranda.

Vrcholem večera bylo promítání dokumentu Heleny Třeštíkové, Mallory a následná beseda, na kterou přijala pozvání hlavní protagonistka filmu, paní Mallory. Závěr Noci ztišila modlitba za zemřelé bezdomovce. Cílem akce byla kromě osvěty také sbírka materiální pomoci lidem bez domova. Noční událost z 24. na 25. listopadu přilákala včetně 12 účinkujících a 6 lidí bez domova 47 návštěvníků a na parkovišti Gymnázia J. Barranda nakonec přespaly 4 osoby.

Na berounské Noci venku se vybralo (jako dobrovolná vstupenka) toto
OBLEČENÍ: 2x kožená bunda, 1x péřová bunda, 13x pánské kalhoty, 1x oteplené kalhoty, 5x dámské kalhoty, 1x dámské tepláky, 1x pánské společenské kalhoty, 1x zimní bunda, 1x vložka do bundy, 4x lehčí bunda, 1x teplákové kraťasy, 8x pánské spodky, 3x svetr, 3x pánská mikina, 3x montérky, 12x tričko, 2x tílko, 5x šála, 1x pletená vesta dámská, 1x kšiltovka, 7x zimní čepice, 9 párů ponožek, 1x rukavice, 8x dámské spodní prádlo, 2x pánské spodní prádlo, 2x pánské pyžamo, 1x utěrka, 1x batoh, 5x dámské vložky, 1x cícha
a tyto
POTRAVINY: 10x těstoviny, 2x rýže, 2x cizrna, 1x hrách, 1x čočka, 2x fazole, 1x cukr, 2x rybičky, 1x kečup, 5x vepřová konzerva, 6x trenčanské párky, 2x párky, 1x ryba v plechu, 1x maďarský guláš, 2x kuře na paprice, 1x lančmít, 1x sádlo vepřové, 1x domácí marmeláda. K tomu ještě finanční příspěvěk 683 Kč a stravenky v hodnotě 390 Kč. Noční událost z 24. na 25. listopadu přilákala včetně 12 účinkujících a 5 lidí bez domova 47 návštěvníků a na parkovišti Gymnázia J. Barranda nakonec přespaly 4 osoby.

Děkuji panu starostovi města Beroun, Mgr. Kůsovi, za záštitu nad akcí. Děkuji panu Mgr. Lidinskému, řediteli Gymnázia Joachima Barranda, za opětovné poskytnutí prostor. Kristýně Pechové, Marii Masnerové a studentům 1.B za krásné písně. Střední odborné škole a Střednímu odbornému učilišti Beroun - Hlinky, resp. paní Turkové (vedoucí učitelce odborného výcviku, pracoviště Závodí) za vynikající guláš, na kterém si naši klienti Denního centra pro osoby bez přístřeší pochutnali ještě druhý den. Děkuji hrdému mediálnímu partnerovi - Jiřímu Proškovi, protože díky jeho Berounskému Kurýru se o nás všude ví. Děkuji panu faráři Mikulášovi Vymětalovi za krásnou modlitbu a odvahu s námi opět přespat venku. Děkuji svým kolegyním, Romaně Bradáčové a Soně Křikavové za přednášky. Děkuji paní Heleně Třeštíkové, resp. společnosti Negativ za poskytnutí práv k promítání filmu Mallory a speciálně paní Neradové alias Mallory, která nás v Berouně navštívila a svým srdečným vyprávěním a přirozeností všechny ohromila.

Jitka Papežová, FCH Beroun

autor: polednikova / vloženo: pro 8, 2016