Informatický bobřík? Máme!

Soutěž Informatický Bobřík pořádá českobudějovická PF JČU devátým rokem. I letos se naši studenti zúčastnili, čestně obstáli, při řešení úloh s přesahem do matematiky, logiky, teorie grafů i grafiky se bavili a v celorepublikovém žebříčku vysoko dosáhli.

Národní kolo všech věkových kategorií se konalo v týdnu 7. - 15. 11. 2016. Nárůst počtu soutěžících pokračoval i letos - zúčastnilo se přes sedmdesát tisíc dětí, což je o šestinu více než loni. ČR tedy pokračuje v trendu vysoké obliby této mezinárodní soutěže.

Naši studenti vyššího gymnázia obsadili dvě nejstarší kategorie - "Senioři" soutěžili v pondělí 7. 11. a "Junior" se konala o den později.

V pondělí zasedli k počítačům Eliška Radová ze 3.A, septimán Pavel Pekárek a oktaváni Nela Petrželková, Petr Škába, Petr Hron, Václav Lepič, Ondřej Sládek a Filip Hrdinka. Všichni skončili v horní polovině účastníků a dva se dokonce zařadili mezi elitní úspěšné řešitele (viz Listina vítězů). Václav Lepič ziskem 180 bodů je na děleném 142. místě a Petr Hron s 224 body skončil 9. mezi 5930 účastníky v celé ČR. V zúženém pořadí pro Středočeský kraj je Petr druhý a Václav sedmnáctý. Oba tedy postupují do oblastního kola, které se pro nejlepších třicet Středočechů bude konat 1. února na naší škole.

V kategorii Junior pro první a druhé ročníky se do soutěže zapojilo šestnáct dětí, které se mezi dvanácti tisíci vrstevníky vesměs umístili v horní polovině (viz Listina vítězů). Titulem úspěšného řešitele se honosí sextáni Daniel Justiz (42. v republice a 4. v kraji) a Daniel Kubišta (320. v republice a 23. v kraji), Tadeáš Cipro ze 2.B (173. a 8. v kraji) a Jonáš Černý ze 2.A (1001. v republice). V této věkové kategorii se oblastní kolo nekoná.

Děkujeme studentům za účast a gratulujeme jim k úspěchům.

autor: hamernik / vloženo: lis 26, 2016